Majstrovstvá Slovenska v triatlone

1920505_759179540761021_1092707189_n

Zdravím Vás 3atleťáci. Máme za sebou množstvo pretekov, tak si ich trošku priblížime. Po Oravamane sa konali v Hurbanove MSR v šprint triatlone (19.7.). Preteku sa zúčastnil Johny. Z Prievidze však nešiel sám, ale v sprievode Tomáša a Sisi. Počasie na juhu opäť nesklamalo 30-35°C. Voda bola teplá čo sa aj predpokladalo a neoprény boli zakázané. Plávalo sa cca 700 m na biku 18 km a na záver 4,5 km behu. Bolo to trošku kratšie ako klasické vzdialenosti šprintu (0,75-20-5km), ale pre Hurbanovo typické. Preto sa aj očakávalo, že to bude dosť rýchle a aj bolo. Plávali sa dva okruhy a johny ako tradične na prvých stratil niečo menej ako 2 minúty. Na rad prišiel bike a po výbehu z vody to vyzeralo veľmi nádejne čo sa týka počtu ľudí na cyklistike. Tesne za mnou boli asi 3-4 a predo mnou cca 5 pretekárov. Asi po kilometri sme sa sformovali a boli sme cca 10 členná skupina ktorá najprv perfektne spolupracovala a priemerka bola okolo 40 km/hod. To však počas 18 kilometrovej cyklistiky a pri počte 10 ľudí a ešte k tomu rovinke mala byť samozrejmosť. No však nebola a miestami sa išlo aj 34-35 km/hod. Samozrejme johny to nemohol vydržať a tempo sa pokúšal zvyšovať keďže pred nimi bola skupinka cca 7 pretekárov. Nakoniec asi 1,5 km pred cieľom cyklistiky sa tieto dve skupiny spojili a pred nimi bola už len vedúca 12 členná skupina. Bežecká časť bola trápením. Nohy neboli úplne oddýchnuté z Oravamanu o čom hovoril aj bežecký čas, ktorý bol o 40 sekúnd horší oproti minulému roku. Celkovo 8. miesto a čas 57:17.

O týždeň neskôr (26.7.) sa konali očakávané MSR v kros triatlone v Banskom Studenci pri Banskej Štiavnici. Organizátori opäť nesklamali a pripravili top podujatie hodné MSR. Pekné počasie, pekné prostredie, dobrá konkurencia a skvelá organizácia. Nechýbal tu ani 3atletik – Lubo, Tomáš R., Johny a povzbudzovať prišiel Tomáško. Plával sa 1 kilometer (2 okruhy). Neoprény povolené. Bike 25 km – trať nebola veľmi technická teda vôbec. Bolo dosť teplo a johny pociťoval menšiu dehydratáciu o čom svedčí 2 minútová zastávka na bežeckej občerstvovačke. Podľa slov Luba to dnes vyšlo na výbornú o čom hovorili aj samotné časy jednotlivých disciplín. V kategórií obsadil Lubo 14. miesto a johny 15. miesto.